E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ " 5. Geleneksel Hamsi Şöleni" Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti.

18.12.2014

Ordu Üniversitesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen ve tüm üniversite camiasının yanı sıra Ordu halkının da katılımlarıyla gerçekleşen “Geleneksel Hamsi Şöleni” geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

ODÜ Cumhuriyet Yerleşkesi'nde Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen “5. Geleneksel Hamsi Şöleni”ne Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri YULMAZ, Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN, Prof. Dr. Ahmet Ali BAYHAN, Fakülte Dekanları, Yüksekokul, Enstitü ve MYO Müdürleri, ODÜ Genel Sekreteri, akademisyenler, daire başkanları, idari personeller, binlerce öğrenci ve Ordulu vatandaşlar katıldı.

Oyun havaları ve horonlar eşliğinde birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği “Geleneksel Hamsi Şöleni”nde yaklaşık 1,5 ton hamsi, dev ızgaralarda pişirilerek konuklara ve öğrencilere dağıtıldı. Yaklaşık 3 saat süren şölene katılanlar bir taraftan oyun havaları eşliğinde horon oynayarak doyasıya eğlenirken diğer taraftan dev ızgaralarda pişen hamsilerin lezzetine vardılar.

Şölende ızgara başına geçen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ’ta kendi elleriyle pişirdiği hamsileri öğrencilere ikram etti. Öğrencilerin arasına katılarak hamsi yiyen ve tek tek masaları gezen Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, horon oynamayı da ihmal etmedi. Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, bu yıl 5.’si düzenlenen "Geleneksel Hamsi Şöleni"nde tüm üniversite camiasının ve Ordu halkının bir arada olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı:

"Ülkemizin farklı kültür ve yörelerinden gelerek Ordu Üniversitesi ailesinin bir bireyi olan akademisyen ve öğrencilerimizle ile şehrimizden birçok kişinin katılımıyla Karadeniz'in en meşhur balığı olan yaklaşık 1,5 ton hamsinin tüketildiği şenliğimizde hem birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmiş hem de şehirle bütünleşen bir üniversite olduğumuzu bir kez daha göstermiş bulunmaktayız. Bugün içerisinde Üniversitemizin farklı mekanlarında gerçekleşen 3 etkinliğimizde de öğrencilerimiz vize streslerini üzerlerinden atarak yeni yıla ve yeni döneme girdiğimiz şu günlerde coşkulu bir portre çizmiştir. Bugünkü etkinliklerimize yaklaşık 6 bin kişinin katılması ise sosyal ve kültürel faaliyetlerimizin dolu dolu geçtiğinin bir göstergesi. Bu bakımdan eğitim faaliyetlerimizin yanı sıra düzenli ve disiplinli çalışmalarımız sayesinde kaynaklarımızı da verimli ve doğru bir şekilde kullanarak panel, konferans, konser, sportif etkinlikler, geziler ve şenlikler yapmaya, hem Üniversitemizin hem de Ordu ilimizin sosyal ve kültürel hayatını canlandırmaya devam edeceğiz."

ODÜ BASIN

 

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı