E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Teknik Bilimler MYO, Özel Sektör ve Kamu İşbirlikleriyle Öğrencilerini Geleceğe Hazırlıyor.

12.12.2014

Evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi amaç edinen Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, mesleki alanda endüstrinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve beceriye sahip ara insan gücü ve geleceğin girişimci bireylerini yetiştirmek amacıyla özel ve kamu sektörleriyle işbirliğini sürdürüyor. 2011'den itibaren bu zamana kadar 3342 öğrenciyi mezun eden, şu an için ise 8 bölüme bağlı 30 programda toplamda 3124 öğrencisi ve 32 akademik personeli ile eğitim ve öğretimini sürdüren Teknik Bilimler MYO, öğrencilerin bilimsel ve kültürel bilgilerini arttırılarak gelecekte parçası olacakları iş dünyası ile kaynaşmalarını sağlamak üzere KOSGEB, İŞKUR ve özel sektör sanayi kuruluşlarıyla yaptığı işbirlikleriyle öğrencilerine şimdiden iş dünyasının kapılarını aralıyor.

Mezun olduklarında kendi işletmesini kurmak isteyen öğrencilerin iş dünyası ile tanışmalarını sağlamak amacıyla KOSGEB ile yapılan işbirliği çerçevesinde ilk defa girişimcilik dersi müfredata alınarak seçmeli ders olarak okutulduğu gibi gelecekte öğrencilerin KOSGEB desteklerinden faydalanabilmelerini sağlamak üzere KOSGEB onaylı Girişimcilik belgesi de ücretsiz veriliyor.

İŞKUR ile ortaklaşa yürütülen proje ile de öğrencilerin iş bulma ve arama becerilerini geliştirmek, işgücü piyasası ile ilgili bilgilerin aktarılmasına aracılık etmek ve işsizlik oranının düşürülmesi aşamasında genç istihdamın desteklenmesini sağlamak amacıyla  "Kariyer Günleri" düzenleniyor. Bu çerçevede ayrıca İŞKUR olanaklarından daha fazla yararlanmalarını sağlamak üzere okulun zemin katında açılan İŞKUR Hizmet Noktası da öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Öğrencilerin mesleki yeterliliklerini pekiştirmek ve gelişen teknoloji karşısında firmaların nitelikli işgücü ihtiyaçlarını temin etmek amacıyla da Üniversite-Sanayi işbirliğini de göz ardı etmeyen Teknik Bilimler MYO, bu çerçevede 7 adet Otomotiv firması ile yaptığı anlaşma ile Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Bölümü Otomotiv Programı öğrencilerinin uygulama derslerini yerinde almalarını sağlıyor.

 

ODÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Ödüle Doymuyor.

Üniversitemiz bünyesinde ve başka kurumlarda düzenlenen sportif etkinliklerden eli boş dönmeyen Teknik Bilimler MYO öğrencileri Ordu Üniversitesi'nin gururu olmaya devam ediyor. Futbol, voleybol, hentbol, basketbol, masa tenisi, satranç vb. alanlarda gerçekleşen müsabakalarda birçok ödülle geri dönen Teknik Bilimler MYO öğrencileri, bu özelliğiyle diğer birimlere fark açıyor.  

Yapılan çalışmaları ve gelişmeleri incelemek üzere Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, 2025 m2 kapalı alanda 19 derslik, 2 araştırma laboratuvarı ve 3 bilgisayar laboratuvarıyla eğitim ve öğretimini sürdüren okulun akademik ve idari personelleriyle yaptığı görüşmelerde, nitelikli insan gücünü yetiştirmek için özel ve kamu sektörleriyle işbirliğine her zamankinden çok daha fazla önem verdiklerini ve bu işbirliklerinin daha da arttırılması için üniversite yönetimi olarak gerekli girişimleri yaptıklarını belirtti. ODÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri YILMAZ, Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN, Prof. Dr. Ahmet Ali BAYHAN ile Genel Sekreter Metin KARAKUŞ’un eşlik ettiği ziyaret kapsamında Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Teknik Bilimler MYO’nun özveriyle çalışan akademisyenlerine teşekkür ederek okulun ders dışı sportif faaliyetlerinde elde ettiği başarılarını da takdir etti.

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı