E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun Fitness Salonu Kullanıma Açıldı.

18.11.2014

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), öğrencilerin sportif ve fiziksel açıdan kendilerini geliştirmelerine imkan sağlayan Fitness Salonu'nu öğrencilerin kullanımına açtı.

Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu Fitness Salonu'nu inceleyerek öğrencilerin spor aletleriyle yaptıkları çalışmaları izleyen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, BESYO Müdürü Prof. Dr. Ceyhan TARAKÇIOĞLU'ndan salonda bulunan malzemelerle ilgili detaylı bilgi aldı.

Öğrencilerin sağlıklı, dinç ve donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve spor eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla 85 m2 kapalı alanda oluşturulan spor salonunda 4 adet koşu bandı, dikey ve yatay bisiklet, eliptik bisiklet, kürek ergometresi, multi position bench, hyperextension bench, trx cihazı, pilates topları, serbest ağırlık istasyonu, bench press sehpası, bosu balance trainer, olimbik bar, olimpik z(kırık) bar bulunuyor. Şuan için sadece BESYO'daki öğrencilerin eğitimi için kullanılan salonun, ileriki günlerde diğer öğrenciler ve personelin de kullanımına sunulacağı belirtildi.

Çağdaş ve kaliteli bir eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan Üniversitemizin, öğrencilerin sportif gelişimlerine de katkıda bulunmak adına birçok çalışma gerçekleştirdiklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, faaliyete başlayan fitness salonuyla ilgili olarak şunlara değindi:

"Sporun her dalında ileri seviyeye ulaşmış, fiziksel becerilerini geliştiren ve her yaştan öğrenciye uygun spor ortamlarıyla hitap eden Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, hem teorik hem de uygulama açısından öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor. Eğitim ve uygulama olanaklarını profesyonel cihazların bulunduğu egzersiz ve spor alanlarıyla bir adım öteye taşıyan BESYO'daki fitness salonu, ilerleyen zamanlarda uzman personeller eşliğinde Üniversitemizin diğer öğrencilerinin yanı sıra akademik ve idari personellerinin de hizmetine sunulacaktır. Benzer spor tesislerinin sayısının artmasıyla, bilimsel alanda hedeflerine doğru ilerleyen Üniversitemizin sosyal ve sportif açıdan da hak ettiği yere en kısa sürede geleceğine yürekten inanıyorum. Dinamik ve çağdaş spor eğiticilerinin yetişmesine katkı sağlayarak tesisin açılmasında emeği geçen tüm akademisyen ve idari personelimize teşekkür ediyorum."

Fitness Salonu'ndaki incelemelerinin ardından okulun kapalı spor salonu, duş kabinleri, sauna odalarını da gezen Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, öğrencilerle de sohbet etti. Öğrenciler, BESYO'da faaliyete geçen Fitness Salonu dolayısıyla Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ'a teşekkür ettiler.

ODÜ BASIN

 



T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı