E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ’ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

03.10.2014

Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yaparak tarihi ve kültürel zenginliğin simgesi olan Anadolu topraklarında bir kez daha bayram huzurunu yaşamanın sevinci içerisindeyiz. Toplumun tüm katmanlarında huzur ve neşenin hakim olduğu, iyilik ve hoşgörü duygularının filizlendiği, değerlerin hatırlandığı, bir millet olma ruhunu tam anlamıyla yaşatarak bizlere manevi bir iklim havası sunan bayramlar; umutların canlanarak perçinlendiği en müstesna günlerdir.

Hz. İbrahim döneminden beri süregelen; fedakarlık, şükran, teslimiyet ve adanmışlık hissiyatı içeren Kurban Bayramı, İslam alemi için büyük bir lütuf ve rahmettir. Hem dini hem de dünyevi birçok fayda ve hikmetleri içinde barındıran Kurban Bayramı; toplumsal birlik ve beraberliği sağlamak gibi en değerli duyguları bizlere armağan ederken sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhunun canlandığı nadide örneklerden birini temsil etmektedir.

Yardımlaşma hislerinin zirve yaptığı; sevinç, neşe ve kardeşlik duygularının dalga dalga yayıldığı; kin, nefret ve şiddetin, yerini huzur ve barışa bıraktığı; bayram sevincinin tüm evlerde yaşandığı bir bayram temenni ediyor, Milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ

REKTÖRT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı