E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Kick Boks Türkiye Şampiyonası Açılış Seremonisine Katıldı


17.08.2014

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından Ordu'da düzenlenen Kick Boks Türkiye Şampiyonası açılış seremonisine katıldı.

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Vali Kemal YAZICIOĞLU Spor Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen açılışa Ordu Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, Ordu Eski Milletvekili Eyüp FATSA, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman TOMAKİN, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Baro Başkanı Oktay ÇANAK, Vali Yardımcısı Halil KARBUZ, Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan ve Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar, Minikler (Bay-Bayan) gruplarında 81 ilden yaklaşık 2000 sporcunun katılımıyla 15-22 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan Ferdi Kick Boks Şampiyonası müsabakalarının açılış konuşmasını Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI yaptı.

Şampiyona süresince ev sahipliği yapacak olan Ordu Valisi İrfan BALKANLIOĞLU'na desteklerinden dolayı teşekkür eden KAYICI'nın ardından kürsüye çıkan Ordu Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, Kick Boks Türkiye Şampiyonası müsabakalarının Ordu İlinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

"Kick Boks sporu her ne kadar dışarıdan bakıldığında kavga yapılıyor gibi görünse de aslında doğası gereği tüm dünyada dostluk, kardeşlik ve barış mesajları içerir. Kick Boks dünyada gittikçe ilgi toplayan, hem sporcu sayısı bakımından, hem de izleyici kitlesi bakımından önem kazanmaya başlayan güzel bir spor dalı."

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Türkiye'nin birçok şehrinden gelen sporculara müsabakalarda başarılar dileyerek konuşmasını sona erdirdi.

Konuşmaların ardından gerçekleşen plaket töreninde başta Vali İrfan BALKANLIOĞLU olmak üzere diğer protokol üyelerine plaketleri verildi. Vali Kemal YAZICIOĞLU Spor Salonunda bir hafta sürecek olan Ferdi Kick Boks Şampiyonasına, bay-bayan müsabakalarıyla start verilmiş oldu.

ODÜ BASIN

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı