E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ: "Uluslararası Deniz Ticaretinde Söz Sahibi Olabilmek İçin Denizciliğe Önem Veriyoruz"

06.05.2014

Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi’ni ziyaret ederek açılacak 3  yeni program olan Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği Bölümü, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü hakkında gelişmeleri değerlendirdi.

Akademik ve idari personellerle görüşen Rektör YARILGAÇ’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri YILMAZ eşlik etti.

YÖK’ten çıkan kararla açılan üç programın ihtiyaçları değerlendirilirken, laboratuar imkanlarının bu programlarda kullanımının sağlanması, öğrencilerin eğitimi verimli bir şekilde alabilmesi ve kendilerini doğru bir şekilde geliştirebilmeleri adına oluşturulacak materyallerin elde edilmesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.  

Açılan yeni programların ihtiyaçlarının giderilmesiyle ilgili konuşma yapan Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ, şunlara değindi:

"T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın özel şartlar getirdiği ve teknik alt yapıya gereksinim duyulan bu tür programlarda özellikle eğitim ve öğretimde çok üst düzey imkanlara sahip olmak gerekiyor. Bu yönüyle açılacak olan programlarımız denizcilik sektörünün insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasında önemli bir katkı sağlayacaktır. Deniz ile ilgili teknolojilere yatkın, bu teknolojileri anlayıp etkin bir şekilde kullanıp yönetebilen hatta üretimine fayda sağlayan kişiler yetiştirmek amacıyla açılmış programlarımızın günümüz şartlarına göre donanımını sağlamak adına ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Ülkemizin uluslararası ticarette söz sahibi olabilmesi için denizciliğe de önem veriyor ve bu bölümlerden mezun olacak öğrencilerin denizcilik sektöründe faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası işletmelerde uzman kişiler olabilmesini arzu ediyoruz."  

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinin bulunduğu görüşmelerde diğer birimlerin de ihtiyaçları görüşülerek bütün çalışanların ve öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yapılması planlanan çevre düzenlemeleri ve onarımlar hakkında bilgi edinildi.

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı