E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Cami Hızla Sona Doğru İlerliyor

24.03.2014

ODÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz ÜNAL, ODÜ Camii'nin yapımıyla ilgili Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ'a bilgi verdi.

İş adamı Ergin KARLIBEL tarafından Ordu Üniversitesi'ne bağışlanan arazi üzerine tamamı Türkiye Diyanet Vakfı'nca yaptırılan ODÜ Camii'nde sona yaklaşılıyor. 

Projenin fotoğraflarının incelendiği bilgilendirme görüşmesinde, ODÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz ÜNAL, mimari estetik açıdan ODÜ'nün dinamik özelliklerinden ilham alınarak projelendirilen ODÜ Camii'nin çevre düzenlemesinin nisan ayı içerisinde bitirileceğini ve 2014 yılı sonunda da hizmete açılacağını belirtti. Cami hakkında detaylı bilgiler aktaran Prof. Dr. Ünal, Camii'nin giriş katının bayanlara ait olacağı, üst katının da erkeklere ayrılacağı iki katlı, üniversitemize yakışır modern nitelikler taşıyan bir camiyi inşa etme gayretinde olduklarını iletti.

ODÜ Cami projesinin fotoğraflarını ve planlarını inceleyen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, hem üniversite personelinin hem de öğrencilerin rahatlıkla ulaşabilecekleri ve birçok ihtiyaca cevap verebilecek şekilde projelendirilen ODÜ Camii'nin bu yıl sonu hizmete açılacağını belirtti.

Ayrıca Ordu İl Müftüsü Mustafa KOLUKISAOĞLU da, ODÜ Camiisi'ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Müftü KOLUKISAOĞLU, Ordu Üniversitesi'nde inşaatı devam eden camiinin hızlı ve başarılı bir şekilde yürütüldüğünü görmekten memnuniyet duyduğunu dile getirerek camii inşaatını yerinde incelediler.

Rektör Prof. Dr. YARILGAÇ, emeği geçen ilgililere gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederek şu cümleleri aktardı:

"Yeni kurulmuş bir üniversite olarak eksiklerimizi tamamlamaya ve bunları projelendirerek hayata geçirmeye gayret göstermekteyiz. Bunlardan birisi olan ODÜ Camii de özverili çalışmalar ile yürütülen bir proje olarak karşımıza çıkmaktadır. 7 ay önce büyük bir katılımla temelini attığımız ve 2014 yılı sonunda hizmet vereceğini düşündüğümüz yapının inşaasında hızla sona doğru ilerlemekteyiz. ODÜ'nün genç, dinamik ve üretken kimliğini yansıtan modern bir camiyi Ordu ilimize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşamaktayız."

ODÜ BASIN

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı