E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

4. Uluslararası Edebiyat Festivali

ORDU BELEDİYESİ

4. ULUSLARARASI EDEBİYAT FESTİVALİ

PROGRAMI

 

 

3  Ekim Perşembe:

 

13.00  Festival Korteji oluşturma ve yürüyüş

14.00  ORDU BELEDİYESİ ve OFSAD işbirliği ile “Kent ve Yaşam” Fotoğraf  Sergisi Açılışı ve Kokteyl  (OBKT Fuayesi)

14.30 Festival açılışı (O.B.K.T)

          Konuşmacılar: Şinasi Tepe (Festival direktörü)

                                    Feridun Andaç  (Yazarlar adına)

                                    Azita Ghahreman (Yurtdışından gelen konuklar adına)

                                    Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç

                                    Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun

                                    Ordu Valisi Kenan Çiftçi

 

15.30Sinema ve Edebiyat” konulu panel (O.B.K.T)

            Yöneten: Üstün Akmen

             Katılımcılar: Füruzan, Tayfun Pirselimoğlu, Orhan Alkaya, Arif Keskiner,

             Vecdi Sayar, Abdulkadir Abdelli

 

17.00 Panel: “Basın Özgürlüğü ve Türkiye Basını” (O.B.K.T)

           Yöneten: Doğan Tılıç (BirGün)

          Katılanlar:  Mehveş Evin (Milliyet), Çınar Oskay (Hürriyet )

                             Erdoğan Erişen (19 Eylül Gaz. Der. Bşk)

                             Birol Yılmaz (Radyo ve Televizyon Gaz. Der. Bşk)

                                                                                                                     

19.00  Konser (Ordu’da Müzik Var: Taner Aksoy ve JAZZTRİO)

AKM (Atatürk Kültür Merkezi )

 

4 Ekim Cuma

 

09.30 Yazarların dönüşümlü olarak okul ziyaretleri ve öğrencilerle buluşmalar

13.30  Panel: Roman ve öykü  dünyamızın görünümü (O.B.K.T)

                      Yöneten: Ömer Asan

                       Katılımcılar: Cihan Aktaş, Yılmaz Karakoyunlu, Feridun Andaç,

                       Eleftheria Athanasiou, Beşir Ayvazoğlu

               

 15.00 Panel: Şiir dünyamızın görünümü (O.B.K.T)

              Yöneten: Cevat Çapan

               Katılanlar: Çiğdem Sezer, Betül Tarıman, Volkan Odabaşı,  Yvan Tetelbom, Mira   

               Dushkova, Tanja Kragujević

 

16.30 Şiirde Yeni Açılım Noktaları ile  Konuk Şair ve Yazarların Seslenişi

          Yeşim Ağaoğlu, Salih Aydemir, Veysi Erdoğan, Gülce Başer, Sabahattin Umutlu,

          Özgün Bulut, İlyas Tunç, Ali Aydemir, Rıfat Gürsoy, Leyla Hanay, Azita  

          Ghahreman,  Peter Sulej, Darija Zilic, Tanja Kragujevic

 

19.00 Film gösterimi ve söyleşi : “İçimdeki Çember” yönetmen Deniz Çınar ve oyuncu      

           Coşkun Çetinalp’le söyleşi (OBKT)                                                                                                                                                

                      

5  Ekim Cumartesi

 

10.30 Belgesel gösterimi: Zeynep Oral’ın  “Ben Sen O” belgeselinin gösterimi ve yönetmenle söyleşi (OBKT)

                                                                                                                                                                   

13.30 Panel: Ordu’nun kültürel kaynakları

                       Yöneten: Hikmet Pala

                    Katılımcılar: Mithat Baş, Adnan Yıldız,  Onur Yılmaz, İlhan Ekinci

 

15.00   Yazarlar Evi’nde öğrencilerle “edebiyat ve sinema üzerine” söyleşi:

                Füruzan, Feridun Andaç, Yılmaz Karakoyunlu, Cihan Aktaş, Deniz Çınar,

              Zeynep Oral, Ömer Asan, Maruf Şinik, Vecdi Sayar, YeşimAğaoğlu

16.00 Belgesel gösterimi: (Kardeş Nereye: Mübadele) ve yönetmen Ömer Asan’la söyleşi     

          (OBKT)                                                                                                                          

19.00  Şiir dinletisi

           Cevat Çapan, Yeşim Ağaoğlu, Orhan Alkaya, Ali Aydemir, Salih Aydemir, Gülce    

           Başer, Özgün Bulut, Mira Dushkova, Veysi Erdoğan, Azita Ghahreman,Tanja  

           Kragujevic, Volkan Odabaşı, Çiğdem Sezer, Peter Sulej, Betül Tarıman, Şinasi Tepe,  

           Yvan Tetelbom, İlyas Tunç, Sabahattin Umutlu, İrfan Yıldız, Darija Zilic

 

6 Ekim Pazar

 

09. 30 Yason ve Bolaman gezisi

14.30 Alev Fatoş Parta’nın “Göçmen Kuşlar Döndüler” adlı belgeseli ve Yrd. Doç. Dr. Ufuk  

          Uğur ile söyleşi (OBKT)

 

15:30 Ordulu şair ve yazarların serbest sunumları

Ufuk Ersoy, Muzaffer Günay, Mustafa Karademir, Erol Karaer, Birol Öztürk, Yekta Aydın, Ahmet Çakır, İsmet Erçal, Fuat Huysuz, Dilek Sağesen, Fehmi Yener, Servet Yerli, Ünal Yıldırım, Adnan Yıldız, Dursun Yılmaz, Salim Yurdakul



T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı