Hızlı Erişim

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 30 Ağustos Zaferi Kutlama Mesajı

Milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığının, birlik ve beraberliğinin en önemli simgelerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Milli Mücadele Dönemi’ndeki üstün kararlılıkla kazanılan 30 Ağustos Zaferi; bütün imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen ve tarihin seyrini değiştiren bir zafer olması yönüyle de ayrı bir önem arz etmektedir. Büyük ve mutlak bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı; milletimizin hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmasını sağlamasıyla birlikte en zor zamanlarında bile tüm dünyaya vatanseverliğin eşsiz örneklerini göstererek tarih sayfalarındaki yerini almıştır. Ecdadımızın canları pahasına vermiş olduğu bu şanlı mücadele, sadece tarihimizin önemli bir dönüm noktası değil, aynı zamanda daha güçlü yarınlara yürüyüşümüzde de bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Eğitim kurumları olarak bizlere düşen görev de şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış kutsal topraklarımızın bütünlüğünü koruyacak; bilim, kültür, sanat ve teknolojiyle donatılmış, vatanını ve hürriyetini seven, ülke menfaatlerini her şeyin üzerinde tutan, çalışkan, üretken ve nitelikli gençler yetiştirerek ülkemizin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemesine vesile olmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zaferi’ni gurur ve coşku ile yaşamamızı sağlayan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Tarihi : 29-08-2019 12:56:55