Hızlı Erişim
Anasayfa - Haberler

Rektör Yarılgaç, Anadolu Ajansının

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Anadolu Ajansının düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylaması hakkında Anadolu Ajansı Ordu Muhabiri Hayati Akçay’dan bilgi alarak haber, yaşam ve spor kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, haber kategorisinde Ali Jadallah'ın "Direnişe Engel Yok", yaşam kategorisinde İlhami Çetin'in "Ali Dede ve Kedisi", spor kategorisinde de Burak Akbulut'un "Karatenin Sultanları" adlı fotoğraflarına oy verdi.

Oylamanın ardından değerlendirmede bulunan Rektör Yarılgaç, “Anadolu Ajansı sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da takip ettiği ve merakla izlediği bir haber ajansı olarak Ülkemizi gerek bölgesinde gerek küresel çerçevede anlamlı bir biçimde temsil etmektedir. Milli Mücadele sürecinde önemli bir misyon üstlenen Anadolu Ajansı, bugün de jeopolitik eksende çok önemli temsiller de bulunarak habercilik faaliyetini sürdürmektedir.  Bu çerçevede çekilen ve oylamaya sunulan tüm fotoğraflar hem sosyolojik hem de psikolojik anlamda uyandırdığı hissiyat noktasında oldukça dikkat çekicidir. Dolayısıyla bu noktada fotoğraflar arasında seçim yapmak oldukça zor oldu. Bu vesileyle zor şartlar altında habere ulaşan ve haber için koşturan tüm haberci arkadaşlara emekleri için teşekkür ediyorum.”  şeklinde konuştu.

Tarihi : 13-12-2018 15:34:34 / Düzeleme Tarihi :24-12-2018 08:40:42